Özel Eşya Nakliyatı

Özel Eşya Nakliyatı

Taşımacılık sektöründe ayrıcalıklı hizmetlerden bir diğeri ise parça eşya taşımacılığı yani özel eşya nakliyatı diyebiliriz. Özel eşya nakliyatı konusunu pek duymamış olabilirsiniz. Sektörde yakın zamanda bu tür bir ihtiyacınız olmadıysa duymamanız gayet normal fakat bu hiçbir zaman böyle bir hizmete ihtiyacınız olmayacağı anlamı gelmez.

Öyle ki bazı durumlarda sadece birkaç parça eşyanın nakledilmesi gerekir ve parça eşya taşımacılığını, diğer bir adıyla özel eşya nakliyatını duymaya müşteriler bu ihtiyaçlarını kargo firmaları ile çözmeye çalışırlar. Oysa ki özel eşya nakliye hizmetleri, kargo hizmetlerinden hem daha uygun hem de daha güvenlidir. Peki Neden?

Kargo firmaları ile bu tür bir çözüme başvurduğunuzda eşyalarınızı bizzat sizin paketlemeniz gerecektir. Bu konuda deneyimli olmama ihtimaliniz oldukça yüksektir ve eşyalarınızı bir şekilde paketlemeyi başarsanız bile bu sefer de kargo personeli paketin içeriğini bilemeyecektir ve özellikle ikaz etseniz dahi, eşyalarınızın yüklemesini bırakın ikaz etmeyi, hiç görmediğiniz bir kargo görevlisinin yapması da hayli olağandır.

Eşyanızı göndermek amaçlı teslim ettiğiniz şubede olmasa da nakliyeyi gerçekleştiren şoför ya da eşyanızın ulaşacağı noktadaki kargo personeli paketin içeriğinden tamamen habersiz olacaktır. Ayrıca desisi yüksek olan bu eşyalarınızı taşımak için yüklü miktarlarda ödeme yapmış olmanıza rağmen, eşyalarınızın itilip kakılarak, belki de elden ele fırlatılarak indirilmesi de söz konusu olacağından kargo hizmetleri, özel eşya nakliyatı hizmetine göre hem daha pahalı hem de daha güvensiz olacaktır.

Peki Bizim Hizmetimizde İşleyiş Nasıl Gerçekleşir?

Öncelikle özel eşya taşınma veya bütünsel bir taşınma ihtiyacınız olup olmadığına bakılmadan, standart bir uygulama haline getirdiğimiz ekspertiz hizmetimiz ile ücretsiz ekspertiz desteğimizle neye ihtiyacınız olduğunu tespit ederiz. Bunu ardından personelimiz sizin için en uygun aracı rezerve eder. Eşyanızın ortalama maddi değerinin tespitini yaparak hem sözleşme hem de sigorta sürecini başlatır ve eşyanızın güvenliği resmi olarak bir çerçeveye sokulur.

Sonrasında uzman personelimiz tarafından eşyanızın özelliğine göre titiz bir çalışma ile paketlenmesi sağlanır ve size tahsis ettiğimi aracımıza itina ile yüklenir. Daha sonra da ulaşmasını istediğini adres götürülür ve nereye yerleştirilmesini isterseniz paketleri açılarak oraya yerleştirilir? Her iki durumu da artık detayları ile bildiğinize göre, siz hangisini tercih edersiniz? Kargo çözümlerini mi yoksa özel eşya nakliyatı çözümlerini mi?