Parsiyel Nakliyatı

Parsiyel Nakliyatı

Siz değerli müşterilerimize verdiğimiz ayrıcalıklı hizmetlerimizden bir diğeri de parsiyel nakliyatı yani parça eşya taşımacılığı. Bu hizmet, aynı güzergah üzerinde bulunan fakat farklı müşterilerden oluşan yük siparişlerinin aynı araç ile karşılanması olarak da özetlenebilir. Bir nevi kargo hizmetine benzetebiliriz.

Parça eşya taşımacılığı alanında sektörümüz her geçen gün daha bilinir hale gelmekte fakat, hala parsiyel nakliyat hizmetlerinden haberdar olmayıp, kargo firmalarının yüksek ücretli ve nakliye şirketlerine nazaran güvenliği daha düşük seviyede olan hizmetlerini tercih etmek durumunda kalan çok sayıda insan bulunmakta.

Bu içeriğimizde parsiyel taşımacılık konusunda sizlerin daha detaylı bilgilere sahip olabilmesini sağlayacak ve kargo şirketleri haricinde de alternatifleriniz olduğunu fark etmenizi sağlayacağız. Sonrasında ise tercihi yine siz değerli müşterilerimize bırakacağız.

Armağan Nakliyat Mi? Kargo Hizmeti Veren Şirket Mi?

Öncelikle kargo hizmetlerinde parça veya özel eşyanızı bizzat sizin paketlemeniz gerekecek ki bu konuda yeterince deneyimli olmamanız gayet normal. İyi paketlenmemiş bir gönderinin yüzde elli risk anlamına geldiğini bilmenizi isteriz. Armağan Nakliyat’ın parsiyel taşımacılığı hizmetinde ise, nakledilecek eşyanız tek parça bile olsa profesyonel ekibimiz eşyanızı gelip adresinizden alacak, en kaliteli şekilde paketlemesini yapacak ve sizi hiç zahmete sokmayacaktır.

Kargo şirketi göndermek istediğiniz eşyanızın zarar görmesi durumlarına karşı size sigorta hizmeti sunmayacaktır. Oysa Armağan Nakliyat üst düzey paketleme hizmetine rağmen ekstra bir güvenlik hizmeti daha sunuyor ve eşyanızı sigortalayarak taşıma faaliyeti yürütüyor. Oluşabilecek aksiliklere karşın her türlü önlemi üst seviyede alan Armağan Nakliyat, her alanda olduğu gibi bu alanda da müşteri memnuniyetini hedefliyor.

Kargo taşımacılığında ücretlerin parsiyel taşımacılığa nazaran daha yüksek olduğunu da bilmenizde fayda var. Parsiyel yüklerin hacim hesaplaması ise m3 üzerinden yapılıyor ve yükün ENİ x BOYU x YÜKSEKLİĞİ x ADEDİ şeklinde hesaplanıyor.

1 m3 hacim ortalama 333 kilogram ağırlığa, 1 ton ağırlık ortalama 3 m3 hacme ve 1 ldm hacme sahip olan yük ise ortalama 1.750 kilogram ağırlığa tekabül ediyor.

Ücretlendirmeyi bu terimler üzerinden yapmakta olan parsiyel nakliye hizmetlerinde, gönderi başına maliyetiniz çok daha uyguna geliyor.